+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Opinia - kredyt hipoteczny w Raiffaisen Banku

tomuś
    Gość

Opinia - kredyt hipoteczny w Raiffaisen Banku

Mam właśnie kredyt hipoteczny w Raifaisen Bank. Nie polecam nikomu go brać. Są to - i nic innego. Dwa lata temu wziąłem kredyt na 138tyś. Stałe raty oprocentowanie zmienne 2,7%. Dzisiaj mam 4.98%. i rata kredytu 332CHF. Bank zaproponował mi przejście na stawkę referencyjną LIBOR 3M. Tzn. stała marża banku w wysokości 3,3%+3miesięczny libor na dzień dzisiejszy 0,7%. Wychodzi że oprocentowanie zmniejszy mi się o 0,98%. Tylko podejmuje ryzyko jeżeli LIBOR wzrośnie. Przedstawiciel banku powiedział że jeżeli zostanę na starych zasadach to zarząd banku może podnosić oprocentowanie jeżeli tak uzna za stosowne dlatego powinienem przejść na to co proponują. W przeciągu dwóch lat podnosili mi oprocentowanie chyba z 10 razy z 2,7 do 4,98%. Różnie to tłumaczyli. Tylko zastanawiam sie dlaczego jeżeli te same czynniki zmieniają się na moją korzyść np obniżenie w Szwajcarii stóp procentowych obniżenie stawki LIBOR to cisza i oprocentowanie zostaje bez zmian. Jezeli ktoś ma podobne doświadczenia to proszę o odpowiedź. Jeżeli ktoś z was przeszedł na tą stawkę referencyjną to jaką Raiffaisen Bank ustalił maże, no i chyba nie mam wyboru trzeba przejść na tą stawkę tlko nie spodziewałem się takiej wysokiej marży. Przedstawiciel na początku powiedział że będzie od 2 do 2,5% a tu nagle 3,3%. Proszę o odpowiedź.

mar
    Gość
    Zamierzam teraz iść do banku i zdecydować się na 3M Libor zaproponowali mi 3,3% marży ale aneksu do umowy nie widziałem. Jak cos będę wiedział to dam znać. Postaraj się dowiedzieć jaką zaproponowali tobie mażę bardzo mnieto ciekawi.

Niezarejestrowany
    Gość
    cześć,
    mogę zapytać, czy Twoja sprawa w arbitrażu z Raiffeisenem zakończyła się? Planuję uczynić to samo, a Ty masz już przetarty szlak, więc chętnie dowiedziałbym, jaki odniosłeś skutek?
    Z góry dziękuję i pozdrawiam, Bartek

marti
    marti jest nieaktywny
    Junior Member
    Witam.

Również nie polecam brania kredytów w tym banku, całkowicie odradzam jakichkolwiek transakcji! Jest to bank który naciąga i jest największym oszustem na tym rynku.

Andrzejek12
    Andrzejek12 jest nieaktywny
    Member
    Ja również odradzam. Bank chyba od niedawna jest na rynku i nie wywarł na mnie jakiegoś wrażenia.

Marek
    Marek jest nieaktywny
    Junior Member
    Z tego co słyszałem, kredyty w tym banku faktycznie nie należą do najkorzystniejszych. Troszkę to dziwi - zupełnie nie mają czym zachęcić potencjalnych klientów. Każdy kto umie liczyć spojrzy na ich oprocentowanie nieco sceptycznie. Póki co szczerze odradzam.

+ Odpowiedz w tym wątku