+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Warunki kredytu mieszkaniowego w Lukas Banku

mar
    Gość

Warunki kredytu mieszkaniowego w Lukas Banku

Co do LB to powiem sorki - pani wyliczyła mi ratę 271k w PLN na 2000 zł :shock: + ubezpieczenia - łącznie 2200 miesiąc w miesiąc przez 35 lat - pomijam fakt, że jestem ich dobrym klientem (konto, raty, karta kredytowa, gotówka, limit w koncie) - NIE POLECAM!!!!

michalek
    Gość

lukas ma niezłe warunki i szybki czas przyznania

Wszystko zależy od wkładu. Powyżej 10% stanowczo POLECAM, niezłe warunki i szybki czas przyznania

mar
    Gość
    Zgodzę się michalek, że może i zależy od wkładu, ale jeśli nie masz wkładu to co zrobić??

Wpisuję się tylko po to żeby zainteresowani kredytem bez wkładu własnego mieli rozeznanie, chociaż i tak sugerują iść samemu do banku i pytać, sam tak zrobiłem.

Różnica na kredycie w złotych w bankach, w których byłem wyniosła nawet 400 zł miesięcznie a różnica w okresie spłaty to 5 lat.

Warto zatem pochodzić

celos
    Gość

Kredyt w PLN na zakup u dewelopera

Właśnie podpisałem umowę z Lukasem. Kredyt w PLN na zakup u dewelopera (dopiero w budowie). Przy 10% wkładzie marża niska a prowizja 1,5%. Co najważniejsze decyzja kredytowa razem z oględzinami rzeczoznawcy trwała tylko 2 tygodnie. Obsługa w trakcie załatwiania wniosku super. Zobaczymy jak będzie później.

Ze względu na to że biorę kredyt sam - obowiązkowe ubezpieczenie na życie, które szacunkowo zwiększa marże o ok. 0,3-0.4%. Może są tańsze oferty na rynku ale jak widzę jak np. w BPS załatwiają wszystkie formalności to w sumie niewielka różnica w marży nie warta jest moich nerwów.

Oferta Lukasa ma poważną wadę - pobierają prowizję od częściowej i całkowitej nadpłaty aż do 10 roku umowy.

michalek
    Gość
    Obecnie marże są na poziomie takim co od połowy lipca, nic się nie zmieniło. Strona ma stare informacje - posiłkują się, że zależy to od indywidualnych negocjacji. Jedynie jeśli chodzi o prowizję to wynosi ona 0% bez konieczności negocjacji. A jeśli chodzi o poziom marż to przy ponad 90% 2.2-2.3% z UnŻ.

plan
    Gość
    Nowe stawki obowiązują od 1 września 2009roku.Stawki ~~podane przez kolegę wyżej obowiązują ale poniżej 90% LTV.Powyżej mocno rosną.

plan
    Gość
    Nie wiem i nie pamiętam co się zmieniło w Lukasie w siatce marż.Nie jest możliwe pamiętać dokładnie wszystkie poziomy marż i prowizji w przypadku gdy się operuje wśród niemal 20 banków.Jak tylko dostaje nowe regulacje to stare od razu usuwam by się nie pomylić.Zostawiam tylko w przypadku jeśli jakiś wniosek jest w weryfikacji.

Nie mamy o co się sprzeczać

Pozdrawiam

huberto
    Gość

moje warunki z 2010

A ja dostałem 1,7%, wpłaciłem niecałe 10%. Na razie nie narzekam, decyzja była szybka,a nie np w Pocztowym 1,5 miesiąca i jeszcze dokumenty jakieś chcieli, a ja miałem miesiąc na załatwienie formalności. Także polecam Lukas Bank.
    A 0.5% to możliwe jest dla pracowników-pytałem

jarobor
    Gość

Jak wygląda to na tle innych banków?

Mi zaproponowano (przy 20% wkładzie, 230k. kredytu)

0 prowizji
    6.20 stopa
    2.20 marża

tylko chcą ubezpieczanie na życie + nieruchomość ( ok. 90pln/mc)

Jak wygląda to na tle innych banków?

hari
    Gość
    Gdzieś dzisiaj czytałam, że przy wkładzie własnym 10% jest prowizja 0%, marża 2,4%
    Wysłałam wczoraj e-maila do doradcy z zapytaniem jak wyglądałby kredyt ok 165tys zł i na razie cisza... Też rozważam ten bank.

Pozdrawiam

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni