+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Unikać mBanku jak ognia!

bartek
    Gość

Unikać mBanku jak ognia!

Witam,

Chciałem przestrzec wszystkich przed kredytem hipotecznym w mBanku. Na pierwszy rzut oka oferta była atrakcyjna...

Po podpisaniu umowy rok temu na finansowanie mieszkania postanowiłem zwiększyć kilka tygodni temu kredyt o około 10% wartości pierwotnego kredytu:

1) Bank postanowił wykorzystać ten fakt i wymusił podwyższenie marży o 0,4pp (zaproponowano mi pozostanie przy starej marzy jeśli opłacę ubezpieczenie w wysokości kilku tysięcy złotych!!)
    2) Wniosek złożyłem w połowie czerwca - transza wciąż jest nie uruchomiona
    3) Pracownik banku nie ma o niczym zielonego pojęcia - średnio odwiedzam oddział co 3 dni gdyż przypomina sobie o kolejnych dokumentach potrzebnych do uruchomienia kredytu.

Jeśli ktoś jest zainteresowany szczegółami mój mail to: bartek.ki@wp.pl

justynka
    Gość
    A ja znowu mam same dobre wspomnienia jeśli chodzi o mBank. Od jakiegoś roku korzystam już tylko i wyłącznie z jego usług ;]

Mclain
    Mclain jest nieaktywny
    Junior Member
    Mieszka w
    Warszawa
    Ale sytuacja którą opisałeś, jest bardzo powszechna w wielu instytucjach. Tutaj jest typowa luka w umowie. Inny bank zrobiłby prawdopodobnie to samo. Poza tym w umowach wielu banków uwzględnione jest, że marża może wzrosnąć, gdy wzrosną stopy% z banku centralnego.
    Szary człowiek nie ma na to wpływu, teoretycznie mogliby Ci powiedzieć - płać 300zł więcej i nie masz wyjścia.

Zadłużony
    Zadłużony jest nieaktywny
    Junior Member
    Ja zgodzę się z moim przedmówcą. Nie można przekreślać banku z powodu takiej sytuacji, ponieważ w wielu przypadkach on jest liderem. To samo tyczy się płatności internetowych, kiedy ludzie nie wiedzieli jeszcze dobrze co to jest ten internet, to mbank już świadczył takie przelewy w sieci. Po prostu jeśli ktoś mądry chce brać kredyt, to bierze w banku który jest do kredytów, a nie w popularnym banku komercyjnym.

lotek
    lotek jest nieaktywny
    Junior Member
    Witam.
    Miałem już kredyt w tym banku i niedawno skończyłem go spłacać. Zdecydowałem się na taki sam kredyt i troszkę się zawiodłem dzwoniąc na infolinię ponieważ dowiedziałem się tylko tylko, że muszę zgłosić się do oddziału banku i tam dowiem się więcej informacji.

Andrzejek12
    Andrzejek12 jest nieaktywny
    Member
    Dzięki za ostrzeżenie, ale tak jak ktoś wcześniej powiedział: przez jedną historię nie można skreślać od razu całego banku. Bo każdy bank trzeba by było wyeliminować.

korek
    korek jest nieaktywny
    Member
    Ja tez uważam, że jedna historia nie czyni całego banku złym, bo czasem też ludzie nie rozumieją jakiś przepisów i później opowiadają bajki. Z drugiej strony - o każdym banku można powiedzieć coś złego i opowiadać przykłady złych działań...

tplowski
    tplowski jest nieaktywny
    Junior Member
    Tak naprawdę to większość banków szuka okazji do zwiększenia marży i dużo banków by tak zrobiło.

Andrea
    Andrea jest nieaktywny
    Junior Member
    Ja co prawda w tym banku miałam tylko konto, ale też moja opinia o nim jest bardzo negatywna. Obsługa okropna, ciężko cokolwiek się dowiedzieć i zdziałać, naprawdę strasznie się nadenerwowałam gdy miałam tam konto.

+ Odpowiedz w tym wątku

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości