+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Ulgi dla żołnierzy

Dominika
    Dominika jest nieaktywny
    Junior Member

Ulgi dla żołnierzy

Czy bank pocztowy oferuje jakieś ulgi dla zołnierzy ubiegających się o kredyt na budowe domu? Bo jest to bank z tego co wiem z jakimiś przywilejami dla mundurowych. Mąż mojej znajomej jest żołnierzem chca wziąć kredyt, myślą o banku pocztowym.
    Ostatnio edytowane przez Dominika ; 27-03-2013 o 13:04

Sylwester1
    Sylwester1 jest nieaktywny
    Junior Member
    Z tego co się orientuję to nie ma zniżek specjalnie dla żołnierzy, jeszcze tak dobrze to nie było.

Dominika
    Dominika jest nieaktywny
    Junior Member
    No może i nie ma tak dobrze a może jest, Mówisz że się nie orientujesz, ja pytam osób które coś na ten temat wiedzą bo zależy mi na wiarygodnej odpowiedzi. Z tego co mi wiadomo bank pocztowy ma jakieś ulgi dla żołnierzy, chciałabym wiedzieć jakie.?

Geresti
    Geresti jest nieaktywny
    Junior Member Awatar Geresti
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Dominika, wszystko zależy od dochodów danego pracownika. Inaczej zarabia major, inaczej na przykład st. szeregowy (bo mówimy oczywiście o zawodowych żołnierzach), dodatkowo w wielu jednostkach może być (nie musi), a przynajmniej powinien być taki plan pomocowy, który polega na tym, że wojsko pomaga zakupić swojemu pracownikowi mieszkanie. Może to być pomoc na zasadzie "dorzucenia się do kredytu", poręczenia w razie braku zdolności kredytowej, czy umorzenia części kredytu w przypadku np. problemów finansowych.

Mój znajomy 3 lata temu odszedł na emeryturę w stopniu oficerskim. Na początku mówili mu, że nie ma żadnej pomocy, ale truł im i w końcu mu coś tam dali. Trzeba się zakręcić.

Sylwester1
    Sylwester1 jest nieaktywny
    Junior Member
    Wątpię, że ktokolwiek Ci da kredyt. Żołnierz to odważny zawód, w przypadku śmierci bank nie ma pewności, że kredyt zostanie spłacony.

milenia
    milenia jest nieaktywny
    Junior Member Awatar milenia
    Ale wtedy wdowa po żołnierzu dostaje różne odszkodowania i rentę, więc poradzi sobie. Wojsko dba o swoich pracowników, dlatego chętnie udzielają kredytów hipotecznych, bo przecież taki żołnierz jak idzie do wojska, to zazwyczaj zmienia miejsce zamieszkania. Czasem też wojsko dokłada się do kredytu, tak więc jest ok.

+ Odpowiedz w tym wątku