+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Czy BPS sprawdza BIK?

Benia
    Benia jest nieaktywny
    Junior Member
    Mieszka w
    Opoczno

Czy BPS sprawdza BIK?

Czy gdybym chciała wziąć kredyt hipoteczny w BPS, to oni zawsze sprawdzają moją sytuację w BIK? Pytam, ponieważ gdzieś usłyszałam, że to jeden z nielicznych banków, który przymyka na to oko, bardziej stawiają na ich historię z ROR.

admin
    admin jest nieaktywny
    Administrator Awatar admin
    Każdy bank sprawdza BIK. Wszystko zależy od tego jak duże były te opóźnienia.

waldek88
    waldek88 jest nieaktywny
    Junior Member
    Mieszka w
    Malbork
    No ok, skoro każdy sprawdza informację w BIK, to czy gdy na przykład będę miał wysoką zdolność kredytową, a słabą historię, to automatycznie moja zdolność spadnie? To pewnie uzależnione od tego "jak kiepska" jest ta historia, ale załóżmy, że nie płaciłem w terminie i spóźniłem się kilkanaście razy. To trochę by im było nie na rękę, bo gdy wykażę wysokie dochody, to spóźnianie się przy spłącie, nie jest dużym ryzykiem dla banku.

Jack
    Jack jest nieaktywny
    Junior Member
    Oni tam mają takie punkty (każdy bank nieco odmiennie) i obliczają to w programach. Wiadomo, że jeśli Ci się lekko podwinęła noga, to nic się nie stanie. Oni raczej sprawdzają czy na przykład nie masz już 3 kredytów, a jeśli tak to czy je spłacasz. No bo jeśli siłą rzeczy nawet spłaciłeś ten kredyt, ale coś nie poszło po drodze, to nie jest tak źle.

Hobicik
    Hobicik jest nieaktywny
    Junior Member
    Mieszka w
    Kraków
    No ale nie ma się co oszukiwać, jeśli ma się złą historie kredytową lub jakieś niespłacony należności to ciężko dostać kredyt w Banku.
    Czy to będzie BPS czy jakiś inny Bank to tutaj procedura jest taka sama.

jagoda23
    jagoda23 jest nieaktywny
    Junior Member Awatar jagoda23
    Nie kazdy bank sprawdza bik. ale w dużej mierze zależy to od kwoty jaka chcesz pożyczyć. Jeśli to ma być pozyczka gotówkowa, stosunkowo niska, to wówczas BIK nie jest sprawdzany, ale przy hipotece zawsze bez względu jaki to bank

amator76
    amator76 jest nieaktywny
    Junior Member
    Cytat Zamieszczone przez Benia Zobacz posta
    Czy gdybym chciała wziąć kredyt hipoteczny w BPS, to oni zawsze sprawdzają moją sytuację w BIK? Pytam, ponieważ gdzieś usłyszałam, że to jeden z nielicznych banków, który przymyka na to oko, bardziej stawiają na ich historię z ROR.
    Tak jak pisza inni kazdy bank sprawdza w bik bo nie chca pozyczac pieniedzy komus kto moze miec problemy ze splata. Chyba ze korzystasz z bik forum to tam masz namiary gdzie nie sprawdzaja bik i jak jestes tam to tu bez problemu dostaniesz pieniadze tylko niewiem czy taka kwota jaka dostaniesz Cie zadowala

maniek
    maniek jest nieaktywny
    Junior Member
    Tak BPS sprawdza w BIK tego możesz być pewien, ale jak słyszałeś że przymyka na to oko to się nie przekonasz dopóki się tam nie udasz i nie spróbujesz

Paulina33
    Paulina33 jest nieaktywny
    Junior Member
    Raczej każdy bank sprawdza historię z BIK. A może by tak pomyśleć nad usunięciem swojej historii z BIK?

rumun
    rumun jest nieaktywny
    Junior Member
    wszystkie banki sprawdzają BIK> Jedynie instytucje pozabankowe oraz oosby prywatne, które to udzielają pożyczek tego nie robią. Więc jeśli masz wpis do BIK to szukaj prywatnej pożyczki..

+ Odpowiedz w tym wątku

Uprawnienia umieszczania postów

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości