+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Eurobank czy ING gdzie lepiej wziąć kredyt - Wasze opinie

saszka
    Gość

Eurobank czy ING gdzie lepiej wziąć kredyt - Wasze opinie

Witam serdecznie. W związku z tym, że mam do wyboru 2 decyzje z powyższych banków przedstawiam ich szczegóły celem pomocy w wyborze:

ING - marża-2,0% + libor -2,50% = oprocentowanie 4,50% przez pierwsze 2 lata, póżniej libor 6-miesięcy, prowizja od uruchomienia -1,60%

EUROBANK - marża-2,30%, libor-1,26% = oprocentowanie 3,36, libor 3-miesiące, prowizja od uruchomienia -1,50%

Wpłata I transzy jest przewidziana na 10 stycznia 2009. Pozdrawaiam.

lukszu
    Gość
    przez pierwsze 2 lata na liborze przepłacisz 2,5% ( a może i więcej bo to jeszcze nie konieć cięć stóp % choć nie wiadomo co będzie za rok). Marże masz niższą o 0,3% a więc podziel sobie to co przepłacisz na liborze przez oszczędność na marży w ING wynoszacej 0,3% wyrównuje się po ok. 8 latach. Można powiedzieć że od 8 roku kredytu lepszą ofertą będzie ING (w sensie niższą ratą). Z drugiej strony wartość pieniądza ciągle spada więc im pożniej się coś oddaje przy kredycie tym lepiej i ten argument przemawia z kolei za Eurobankiem bo teraz będziesz płacił mniej. Myśle że w tej sytuacji powinło zdecydować się parametry towarzyszące takie jak prowizja za wcześniejszą spłatę, kurs wymiany w obu bankach (tutaj lepiej wypada ING). Ofertę ING znam dość dobrze i zawsze była dobra na CHF ten libor troche psuje temat. Eurobank przyznam szczerze że nie bardzo ją znam. Porównaj wysokośc ubezp. pomostowego, niskiego wkładu własnego itp.

saszka
    Gość
    Dzięki lukszu za odpowiedź . Dzisiaj pobiegłem do Eurobanku celem wynegocjowania marży na poziomie 2% czyli tak jak w ING. Jeżeli mi się to uda to atakuję właśnie do nich a jak nie to kolejnych kilka dni na przemyślenia. Z drugiej strony ciekawa jest polityka do zaprzestania udzielania kredytu we frankach we wszystkich bankach. Czyżby naprawdę doszło do takich czasów że bank będzie zarabiał tylko na marży a libor spadnie do 0. Czy w tym kierunku to zmierza? Ciekawe. Pozdrawiam.

Niezarejestrowany
    Gość
    Dostalem z zona bardzo kozystna oferte z tego banku, marza na CHF to 2,3% (mBank ma 4%) , przy czym dziwi mnie to ze w rankingasz na poczatek tego roku nawet nie ma tego ujetego.....
    Czy cos tu jest ukryte?? Moze ktos wie na co trzeba zwrucic uwage??

Kilka danych dodatkowo:
    kredyt na 30 lat
    120000 pln (mieszkanie kosztuje 185000)
    CHF
    prowizja za udzielenie kredytu 1,5%
    oprocentowanie 2,99%
    marza 2,3%
    kurs franka z dnia symulacji Sprz 2,6011 Kup 2,65
    Ubezpieczenia:
    kredytu 489,16pln
    na zycie 61,14pln (platne w racie)
    nieruchomosci 157,25 pln (rocznie niekredytowana -platna gotowka)

darek
    Gość
    Czy ktos moglby napisac jak wyglada sprawa z Eurobankiem?

Wg tego co maja napisane na stronie dla nastepujacych parametrow (podaje takie bo mnie akurat interesuja):

wartosc nieruchomosci: ok. 350.000 pln
    waluta: CHF
    LTV: 90%

Marza wynosi: 2,85%

czy rzeczywiscie taka marze mozna uzyskac? Czy sa moze jakies dodatkowe obostrzenia lub kruczki (np. wymog dochodow powyzej 10.000 netto na osobe czy cos w tym stylu?).

Ja osobiscie jeszcze z sie z eurobankiem nie kontaktowalem ale rzeczywiscie na pierwszy rzut oka oferta wyglada niezle.

Niezarejestrowany
    Gość
    niezadowolony jestem z usług eurobanku naraził mnie na koszty a kredytu niedał zdolnosc kredytowa miałem na 250000 zabezpieczenie 380000 tojest wycena budynku zrobiona przez pana kturego oni mi polecili i tylko jego wycene brali pod uwage [koszt 700 złotych] jest to bank niewiarygodny dopuki niedostaniecie pieniedzy niewierzcie w ich zapewnienia dodam jeszcze ze mam umowe o prace na czas nieokreslony tak jak zona dochody 4500 netto kredyt miał byc na 70000 i na 15 lat jednym słowem

szpak
    Gość

co z tym kredytem??? Eurobank

Wiatam tak jak pisalem wczesniej obiecanki cacanki....Pisalem ze czekam na decyzje na kwote 150tys. A wlasnie juz nie, teraz mam 108.-tys. bo bank zmniejszyl wycene nieruchomosci z 300.000 na 190.- tys fajnie...Jestesmy w szoku ba dotego dfo umowy mamy trzy warunki, pozamykac wszystekie karty oraz linie kredytowa (zreszta na smieszne kwoty). Ja mysle ze oni poprostu nie chca dac nam tego kredytu i robia wsystko zebysmy chyba sami z nich zrezygnowali. Koncze i przesterzegam NIE EUROBANK!!!. Zycze wszystkim (a w szczególnosci calemu ZARZĄDOWI EUROBANKU). Zdrowych i Wesołych Świąt Wielkanocnych. Pozdrawiam i odezwe sie jeszcze co z tym kredytem...

+ Odpowiedz w tym wątku