+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Dokończenie budowy, czy stan wykończenia ma wpływ na przyszłą wartość nieruchomości

kredycik
    Gość

Dokończenie budowy, czy stan wykończenia ma wpływ na przyszłą wartość nieruchomości

Intersuje mnie taka sprawa.
    Mianowicie okreslenie wartości inwestycji. W moim przypadku kredyt jest mi potrzebny na dokończenie budowy domu. Rozumiem ,ze np. w banku BPH wycena jest robiona na podstawie zdjęć i pewnie dokumentacji budowlanej czy kosztorysu...ale czy wartośc inwestycji to równiez jej wyposazenie?

To znaczy w przypadku domu-jaki etap końcowy interesuje bank w wycenie-stan deweloperski?
    Jak to standardowo robią inne banki?Rozumiem ,że działka stanowi skłądową wartosci inwestycji

Doradca hipoteczny
    Gość

stan wykończenia ma najbardziej istotną rolę, działka również ma wpływ na wycenę

Na ocenianą przyszłą wartość rynkową nieruchomości stan wykończenia ma najbardziej istotną rolę. Jeżeli z kwoty kredytu klient zamierza wykończyć dom w stanie tzw. deweloperskim to będzie on niżej wyceniony niż dom, którego właściciele deklarowali wykończenie pod klucz.
    Działka również ma wpływ na wycenę.
    Banki stosują różne metody wylicznia wkładu własnego. Najczęściej jednak tak jak BPH czyli przyszła wartość nieruchomości do kwoty kredytu. Czasami opierają się na dostarczonych przez klientów operatach a czasami (BPH) wyceniają we własnym zakresie.

Niezarejestrowany
    Gość
    Mam wrażenie że nie rozumie Pani jakie czynniki mają wpływ na wartość mieszkania,które ma być zabezpieczeniem kredytu.

Etyka nie ma tu nic do tego.Bank udzielając kredytu na kilkaset tysięcy,na kilkadziesiąt lat chce być pewny że wartość transakcyjna/wartość rynkowa jest odpowiednia do kwoty kredytu.

kuli
    Gość
    Witam dziękuję za odpowiedź, mam jeszcze pytanie, co by pan polecał gdybym nie chciał powiększać kredytu o wykończenie, z iloma bankami pan obecnie współpracuje, rozważam opcję skorzystania z oferty doradcy kredytowego, bo nie mam czasu sam biegać po wszystkich bankach, nie mam jednak do końca zaufania do tego typu instytucji szczególnie dużych typu open finance czy expander.
    Mam jeszcze pytanie jaką walutę pan bardziej poleca franka, czy euro?

+ Odpowiedz w tym wątku