+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Nordea - jaka marża i prowizja na kredyt we frankach teraz?

Bramkario
    Gość

Nordea - jaka marża i prowizja na kredyt we frankach teraz?

A jaką marżę i prowizję wam zaproponowali ?? można negocjować z nimi ??
    Mi proponuja przy wkładzie 20% marżę we frankach 3,5% + 2,5% prowizja

bfd
    Gość
    A ja absolutnie NIE polecam banku nordea. Jestem z Bielska, najblizszy oddzial Nordea dla mnie to byly katowice. Po zalatwieniu wstepnej oferty gdzie marza byla na poziomie 1.4% dla zlotowki + 3% Prowizji zgodzilem sie napisac wniosek jako 'zapasowy' gdyby moje dwa glowne wnioski w jakis sposob polecialy. Zapewniony ze trzeba tylko sie zglosic z wypelnionymi papierami by zlozyc ten wniosek pojechalem do Katowic tylko po to by.. dowiedziec sie ze dla mojego sposobu zarobkowania (dochod za granica) oprocentowanie +0.5% na wstepie. No malo mnie szlag nie trafil. Oprocz tego mocno nalegano na przeprowadzenie wyceny pzez 'bankowego' specjaliste (pewnie ktos z rodziny), kiedy odmowilem zaplacenia wyceny z gory i dopiero potem skladania pozostalych papierow stwierdzono ze przeciez maja liste akceptowanych rzeczoznawcow i moge sam sobie kogos wybrac, ze wskazaniem na TEGO SPECJALISTE.
    Potem probowano mi opchnac 2 tysiace ubezpieczen 'dodatkowych' ktore obnizaja mi marze , poprzednio podniesiona , o 0.1%. Podziekowalem i poszedlem do tesco na zakupy.

Parametry:66% LTV dochod 20tys/mc za granica.

PUKNIJCIE SIE W GLOWE!!!
    Radzilbym kazdemu piec razy sprawdzic co mu oferuja zanim zacznie tracic z nimi czas. A potem jeszcze 10 razy zapytajcie o 'ubezpieczenia'.
    NIE POLECAM!!!

lukasz
    Gość
    witam

bfd zostałeś naciągnięty przez pracownika/doradce w Banku Nordea i zaproponował Ci prowizje 3%.

minimalną prowizję jaką można uzyskac w przypadku Banku Nordea to 2%. Do tego brak obowiązku inwestowania w ich PSO - czyli fundusze inwestycyjne Nordea przez 8 lat (to proponują w oddziałach).

Na dzień dzisiejszy po złożeniu dokumentów (KOMPLETU) na decyzje w Nordei czeka sie 6-14 dni, w zależności od sprawy.

bolo76
    Gość

kredyt na budowe domu systemem gospodarczym

Właśnie po długim oczekiwaniu dostałem odpowiedż z NORDEI: kwota kredytu na budowe domu systemem gospodarczym 150 tyś zł prowizja 2% marża 1,6% czy to dobra oferta?

agia
    Gość
    A mi wczoraj zaproponowano marże 3,9 % !!!!! i prowizję 2,5 % !!!!. Kredyt na 240 000 przy 20% wkładzie własnym na 30 lat. Jak myślicie, uda się z tego coś wynegocjować? Przy wstępnych rozmowach oprocentowanie miało być 3,5 %, a tu sama marża wyższa. Prowizja miała być 2 %, tez podnieśli. Nie wiem, czy się na to decydować.

mim
    Gość
    Ja mam decyzje pozytywną w Nordea po miesiącu oczekiwania. Musiałem tylko donieść zaświadczonka, że poprzedni kredyt spłacony i karta kredytowa spłacona. Warunek uruchomienia: deweloper musi wstawić okna i drzwi. Liczę, że da się załatwić - na razie jest stan surowy.

Marża 3% w CHF.

Kwota 370 000 PLN, połowa wkładu własnego. Mam żonę i troje dzieci, o zarobkach nie będę pisał. Zgadza się, jest cross-selling. Założyli mi konto, na które ma wpływać pensja. Dodatkowo obowiązkowy limit kredytowy (płatny) i karta kredytowa bezpłatna przez pierwszy rok, oraz ubezpieczenie domu w jakiejś konkretnej firmie. Podobno po roku mogę zrezygnować z KK.

Początkowo mówiono mi, że przysługuje mi marża 3,2%, ale przyznano mi 3%. Nie wiem dlaczego, bo nie pytałem. Może dlatego, że pracuję w szwedzkiej firmie Pani w banku na początku omyłkowo informowała nas o marży 3%, potem przepraszała.

Generalnie jest to duże wyzwanie, taki kredyt. Obawiam się trochę kosztów utrzymania domu i kosztów wykończenia, itp itd.

Pozdrawiam,
    Ostatnio edytowane przez Niezarejestrowany ; 05-10-2011 o 10:11

+ Odpowiedz w tym wątku