+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Mieszkanie dla Młodych a ślub. Konieczny czy nie?

Niezarejestrowany
    Gość

Post Mieszkanie dla Młodych a ślub. Konieczny czy nie?

Mam takie pytanie. Jesteśmy w związku nieformalnym i będziemy chcieli skorzystać z programu MDM. Czy jest to możliwe ? I jak by to wyglądało w przepisach jest określone że do kredytu może przystąpić jedna osoba jeżeli nie jest się w związku małżeńskim. Rozumiem że musielibyśmy złożyć wnioski o kredyt osobno z dopłatą MDM na mieszkanie, które będzie we współwłasności?? coś chyba nie tak.

A druga sprawa mam współwłasność domku (otrzymałem w spadku), czy to mnie dyskwalifikuję ?? A jeżeli tak to czy mogę ja nabyć mieszkanie w połowie bez MDM, a dziewczyna swoją cześć wesprzeć MDM ??

saneta
    saneta jest nieaktywny
    Member Awatar saneta
    Mieszka w
    Mieszkam niedaleko Warszawy
    Ślub nie jest konieczny do udziału w programie MDM. Stan cywilny nie będzie brany pod uwagę. Singiel ma takie same prawo do wsparcia finansowego jak małżeństwo.

Rokko
    Rokko jest nieaktywny
    Junior Member Awatar Rokko
    Mieszka w
    wyszków
    Zawsze ale to zawsze małżeństwo ma lepiej niż singiel. Dwie osoby będą miały większą zdolność kredytową niż singiel. Tak samo jest w przypadku kredyty mieszkanie dla młodych.

Anna
    Anna jest nieaktywny
    Member
    Nie trzeba być małżeństwem, aby dostać ten kredyt z dofinansowaniem. Kiedyś był taki warunek, ale teraz go znieśli. Nie musicie składać osobnych wniosków, wystarczy że jedna osoba to zrobi. Nie trzeba też spełniać żadnych specjalnych wymogów, co jest dużym udogodnieniem.

+ Odpowiedz w tym wątku