+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: pożyczka hipoteczna

kulinek
    Gość

pożyczka hipoteczna

Witam,
    Jestem wraz z mężem właścicielką 100 mkw domu z nieużytkowym poddaszem na działce 59 arowej z czego około 30 arów jest budowlane a reszta rolna. Na działce znajduje się dom murowana obora i drewniana stodoła + fundamenty.
    Nieruchomość nigdy nie była wyceniana, my ją kupiliśmy powiedzmy że okazyjnie od znajomych i to co jest na papierze nijak się ma do tego jak jest naprawdę. Przy działce idzie droga gminna - jeszcze gruntowa. W domu jest oczywiście prąd, telefon z tp ale będzie wył bo my go nie chcemy, woda - studnia.
    Interesuje nas pożyczka w wysokości od 50 do 80 - 90 tys. z minimalną ratą.
    W tym momencie zarabia tylko mąż. (Umowa z jednym pracodawcą na czas określony któraś z rzędu w sumie od sierpnia 2011 do końca 2012). Jakie zarobki musiałby wykazać żeby "dostać" pożyczkę? Czy jeśli zdolność kredytowa męża będzie za mała to osoba poręczyciela bądź współkredyt coś da? (mama z emeryturą 3200 brutto)
    Nieruchomość znajduje się na Zamojszczyźnie - jest założona księga wieczysta ale poprzedni właściciele którzy ją zakładali zrobili w niej błąd i jest info o tym że to ziemia rolna z zabudowaniami - a na mapce jest inaczej (będziemy to wyjaśniać).
    Ile może trwać przyznanie takiej pożyczki, jakie dokumenty musimy mieć?
    Spłacamy kredyt gotówkowy na 5 tys (wzięty miesiąc temu - 120 zł raty / mies).
    Jak wygląda sprawa wyceny nieruchomości? Czy każdy bank przy pożyczce na taką kwotę wymaga wizyty rzeczoznawcy? Jesteśmy teraz w Krakowie a nieruchomość jest na Lubelszczyźnie więc jak to wygląda z krakowskimi bankami?
    Bardzo prosimy o odpowiedź.
    Pozdrawiam

king
    king jest nieaktywny
    Junior Member
    Ja niestety nie mogę Ci nic w tym temacie powiedzieć jedyne co mogę Ci poradzić to udaj się do jakiegoś doradcy finansowego i on tam napewno CI powie co i jak Pozdrawiam

Paulina33
    Paulina33 jest nieaktywny
    Junior Member
    Wydaje mi się, że wizyta u doradcy zawodowego będzie najlepszym wyjściem. On zna wszystkie paragrafy, a to bardzo ważne przy tak zawiłej sprawie.

+ Odpowiedz w tym wątku