Witam
Chciałem zapytać jak wygląda sprawa otrzymania kredytu na wykup mieszkania po rodzicach. jestem właścicielem 1/4 mieszkania. Chciałbym spłacić rodzeństwo, ale nie wiem, czy potrzebuję wkład własny, czy bank zaliczy mi moją część własności jako ten wkład.
Sprawa jest o tyle skomplikowana, że zarabiam i mieszkam w Irlandii, i obawiam się, że żaden bank nie zaakceptuje moich zagranicznych zarobków. Jako zabezpieczenie mogę zaoferować moje własnościowe mieszkanie.
A teraz kilka detali które mogę pomóc w ocenie mojej sytuacji.
Mieszkanie które chcę kupić: Warszawa własnościowe spółdzielcze bez księgi wieczystej.
wartość 290000 zł
Mieszkanie pod zastaw: Warszawa własnościowe z księgą.
Wartość 360000 zł
problemem może być mój wiek: mam 50 lat
Pracuję na umowie stałej od 8 lat w jednej firmie. Wszystkie zarobki udokumentowane.
Czy dołączenie mojego syna pomogłoby uzyskać kredyt
on również pracuje poza Polską i prawdopodobnie musielibyśmy w jakiś bardziej skomplikowany sposób zabezpieczyć kredyt w Polsce. Czy musiałbym przenieść własność mojego mieszkania na niego, czy wystarczyło by wyrażenie zgody na taki zastaw.
To moje pierwsze podejście do tej sprawy, więc jeżeli ktoś ma propozycję w jaki inny sposób uzyskać kredyt w mojej sytuacji to jestem otwarty.