+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Jakie są najczęstsze powody odrzucania wniosków o kredyt w ING?

 1. #1
  maggy83
  Gość

  Jakie są najczęstsze powody odrzucania wniosków o kredyt w ING?

  Pytanie do doradców. Jakie są najczęstsze powody odrzucania wniosków o kredyt w tym banku? Jaki jest procent odrzucanych wniosków?

  Obydwa pytania odnoszą się do sytuacji gdy klient złożył wniosek i posiadał według banku zdolność kredytową na żądaną kwotę.

 2. #2
  doradca
  Gość
  Powodów odrzucenia może być wiele tak jak w każdym innym banku.Z doświadczenia jednak wiem że zdolność,która wychodzi z kalkulatora jest przez analityków ING trochę obcinana.Proszę opisać dokładnie sytuację a wtedy będzie można postarać się choćby o bliską prawdy odpowiedź.

 3. #3
  maggy83
  Gość
  Kredyt na 210 tysięcy, wartość nieruchomości 300 tysięcy(90 tysięcy wkładu własnego), mieszkanie nowe wybudowane przez developera, budynek oddany w marcu.
  O kredyt ubiegam się sam, mam 26 lat, 2880 netto z tytułu umowy na czas nieokreślony, brak jakichkolwiek kredytów/limitów/itp.
  Okres kredytowania 40 lat.

 4. #4
  doradca
  Gość
  Z kalkulatora ma Pan zdolność z zapasem 215 PLN także nie sądzę żeby to było problemem.Czy ma Pan jakąś historię kredytową?.Może zdarzyły się jakieś problemy w przeszłości?.Jeśli papiery były ok to jedynym sensownym wytłumaczeniem może być developer,który nie przeszedł weryfikacji.Proszę nie odpuszczać tylko próbować się dowiedzieć co było powodem odrzucenia wniosku.

 5. #5
  maggy83
  Gość
  Dopiero złożyłem papiery w środę i czekam na decyzję. Historia kredytowa jest pusta a deweloper (jak się sam reklamuje) jest największy w Polsce i raczej nie ma z nim problemu. Zastanawiam się czy składać papiery w trzecim banku(polbank pierwszy, ing drugi) i stąd moje pytania o możliwości odrzucenia wniosku. Dziękuję za odpowiedź.

 6. #6
  doradca
  Gość
  Trudno mi jest w tej sytuacji ocenić dlaczego wniosek został odrzucony.Ocena developera nie zalezy od jego "pozycji" czy wielkości.Dla przykładu Nordea nie kredytuje JWC(Jacek Wiesio Konstrakszyn ).

 7. #7
  tentionfree
  tentionfree jest nieaktywny
  Junior Member
  Dołączył
  Jan 2013
  Posty
  1
  Kredyt na 210 tysięcy, wartość nieruchomości 300 tysięcy(90 tysięcy wkładu własnego), mieszkanie nowe wybudowane przez developera, budynek oddany w marcu.
  :*

 8. #8
  lola
  lola jest nieaktywny
  Member
  Dołączył
  Nov 2013
  Posty
  30
  Chyba w każdym banku powody odrzucania kredytów są podobne?! Najczęściej moim zdaniem jest to brak zdolności kredytowej, ewentualnie jakieś problemy z BIK?

+ Odpowiedz w tym wątku

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

 • Możesz zakładać nowe tematy
 • Możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •