+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Jak długo trwa sprawa z kredytem hipotecznym w BNP Paribas Fortis?

bebeto
    Gość

Jak długo trwa sprawa z kredytem hipotecznym w BNP Paribas Fortis?

A co BNP Paribas dokłasnie chciał od was o czym nie wiedzieliscie podczas składanie wniosku o udzielenie kredytu? Jak długo trwała sprawa z kredytem?
    Ja składam wniosek w Fortisie i kobieta w Gdańska wytłumaczyła dokładnie wszystko co trzeba donieś poza tym wiem, ze zaraz wyskoczą podpisaniem weksel in blanko i jeszcze innego zabezpieczenia (bardzo częsta praktyka zabezpieczenia kredytu przez Banki).
    pozdrawiam

demi
    Gość
    1. sytuacja pani nie wiedziała na jaki okres ma być umowa na czas określony (zapewniała nas ze taka jak ma mąż może być bez problemu w efekcie było inaczej)

2. nie wiedziała jaki okres musi wynosić umowa zlecenie podała 6 miesięcy w rzeczywistości miało być 12 - kolejny stratny czas

3. po oczekiwaniu na decyzje kredytu po ok 4 tyg. bank zachciał umowę kredytu jaka miałam podpisana z mężem na lodówkę tak jakby nie mogli tego sprawdzić wcześniej przy brakach wysłanych z centrali za pierwszym razem, albo tez wymagać przy składaniu dokumentów z wnioskiem o kredyt.

Po swoich przeżyciach z tym bankiem mogłabym napisać książkę Obecnie sprawa jest w dalszym rozpatrywaniu. Ja przed sprzedającym nieruchomość wychodzę na totalna wariatkę itp. Umowa przedłużana była juz dzięki bankowi 3 razy. Jakbym miała możliwość pójścia do innego banku po kredyt zrobiłabym to bez zawahania jednakże juz takiej możliwości nie mam.

cig
    Gość
    Niestety nasza doradczyni była kompletnie niedoinformowana i brakiem swojej wiedzy wręcz irytująca. W niczym nam nie pomogła i kontaktowała się z nami jedynie drogą mailową, bo już chyba bała się do nas dzwonić Ale tutaj chodzi o kredyt mieszkaniowy a nie kg cukru, choć i cukier coraz droższy.

W niczym nam nie pomogła, nie wiedziała nawet o co chodzi analitykowi kiedy musieliśmy załatwiać dodatkowe papiery, a nie dzwoniła do niego, bo jak mówiła, nie będzie go denerwowała Żenada totalna! Tak naprawdę mówiła nam, że musimy przygotować to i tamto, a później zmieniała zdanie, i jak się tutaj nie denerwować. Totalny brak wiedzy. Sam deweloper nie wiedział o co bankowi chodzi, a Pani pseudo doradczyni nawet nie umiała się skontaktować z deweloperem by wyjaśnić co tak naprawdę mają przygotować, nie kontaktowała się, bo nie miała po prostu żadnego pojęcia. Wysyłała jedynie emaila, że coś tam trzeba przygotować, a to ja miałem się domyślać co tak naprawdę, bo ona nie dzwoniła i nie denerwowała analityka

Postawili nam warunki: zmiana aneksem umowy z deweloperem, zabezpieczenie dodatkową nieruchomością (do tego oczywiście zabezpieczenie mieszkaniem, które chcemy kupić), a do tego przecież jeszcze chcą weksel in blanco na 30 lat Jak dla mnie za dużo tych zabezpieczeń jak na jedno standardowe mieszkanie Bałbym się chyba jednak podpisać weksel in blanco skoro u nich taki burde... i to jeszcze na 30 lat.
    W tym samym czasie złożyliśmy wniosek do Deutsche Bank. Po 2 tygodniach informacja o przyznanym kredycie a dzisiaj podpisaliśmy umowę. Żadnych problemów, o wszystkim jesteśmy informowani na bieżąco, wszystkie dokumenty ok, umowę przed podpisaniem widzimy na kilka dni wcześniej, więc wiemy co podpisujemy i na co się decydujemy. Doradca wszystko tłumaczy. Tak to można załatwiać kredyt.

Niezarejestrowany
    Gość
    A można jeszcze widzieć w jakiej miejscowości się takie rzeczy wyprawiają?
    Dzisiaj byliśmy złożyć wniosek i narazie mamy pozytywna opinie jesli chodzi o przekazana nam wiedze i kompetencje agenta w oddziale.

demi
    Gość

do ciga

ha ha to tak jakbym czytała o swoim doradcy ciagtosi.
    dokładnie takie same tłumaczenie jeśli nie wiedziała dokładnie jakie dokumenty mamy przedstawić. A jak prosiłam ja żeby zadzwoniła i przyspieszyła cala procedurę bo się ciągle ociągali to tłumaczyła się tak samo nie może denerwować analityka bo jeszcze wymyśli coś na nasza nie korzyść ha ha Śmiechu warte.

Tola moja dobra rada składajcie dokumenty jeszcze do jednego banku bo w Paribasie nigdy nie wiadomo co im do głowy szczeli. U nas tez na początku było świetnie wszystko wytłumaczone ale potem to totalne olewanie klienta.
    Jakbym mogla cofnąć czas nigdy bym się tam za kredyt nie zabierała a opinii taka jak moje jest zdecydowanie więcej niż pozytywów.

cig
    Gość
    Widzę, że każdy z nas ma podobne historie, śmiać mi się z tego wszystkiego chce teraz, ale przecież osobom, które starają się o kredyt nie jest wcale do śmiechu, każdy z nas chce mieć przecież swoje "cztery kąty".
    Jak widać bank ma żenującą i irytującą politykę jak i żenujące i irytujące podejście do klientów, a może również ma zatrudnionych kiepskich doradców i analityków, którzy mimo, że pracują latami w banku, nie umieją udzielić podstawowych porad, ŻENADA!!!
    Rozproszcie zagrożenie i złóżcie wnioski do różnych banków, bo z tym bankiem może być różnie.
    Nam kiedyś Pani pseudo doradczyni powiedziała, że przecież może to wszystko potrwać kilka miesięcy, ale proszę się nie denerwować Pytam się, jak się można nie denerwować? Nie wiem czy oni coś tam jarają, że tacy wyluzowani?
    A co do wyceny nieruchomości, to powinno się zapłacić tą kwotę dopiero po pozytywnej weryfikacji, kiedy wiesz czy Ci dadzą ten kredyt czy też nie, nam niestety Pani powiedziała, że musimy zapłacić na samym początku, zrobiliśmy tak, później mówiła, że wycena będzie jak dostanie info od analityka, że dadzą nam kredyt, jak zrezygnowaliśmy i chciałem zwrotu pieniędzy, to Pani nas poinformowała, że jednak wycena została zrobiona I zrobiła nas w balona a bank zgarnął 350 zł ŻENADA!!!
    Może jakiś dyrektor BNP Paribas Fortis zainteresowałby się tym wszystkim, bo mi byłoby wstyd, że ktoś taki u mnie pracuje, ale widać, że u nich to norma

Pozdrawiam

+ Odpowiedz w tym wątku